Сімейні форми виховання та догляду

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

10:43:25 10.03.2023

Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем?

26 січня 2016 року у нашій країні був ухвалений Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який вперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім'я.

15:25:39 12.01.2023

ПРОТИДІЯ ТОРГ ЛЮДЬМИ

Напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми службою у справах дітей, комунальним закладом «Центр надання соціальних послуг», в рамках інформаційної кампанії, проведено засідання "круглого столу", в якому взяли участь: начальник  служби у справах дітей Краснолуцької сільської ради – Оксана ЛАРЧЕНКО, фахівець із соціальної роботи  КЗ «Центр надання соціальних послуг» Краснолуцької сільської ради – Людмила КУЛІНІЧ, поліцейський офіцер громади – Дмитро МАРЧЕНКО, спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради – Юрій КУЛІНІЧ.

10:08:23 22.07.2022

Протидія торгівлі людьми

У відчаї, з відчуттям горя та суму — стан, у якому перетинають кордон жінки та діти, змушені втікати від жахіть війни. Торговці людьми, що заробляють на трудовій та сексуальній експлуатації, можуть скористатися цим.

10:11:24 14.07.2022