A A A K K K
для людей із порушенням зору
Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Історична довідка

Перша писемна згадка про село Красна Лука в історичних джерелах датується  21 травня  1708 року.

У цей час село належало наймолодшому синові Гадяцького полковника Михайла Бороховича - Івану. Очевидно, він був військовим, адже після смерті батька І.Мазепа за добру службу видав йому універсал на с. Красну Луку. За гетьманським універсалом від 9 травня 1709 року підтверджено маєтності Романа Бороховича, онука М. Бороховича. Після смерті Івана у 1709 році с. Красна Лука перейшла у володіння його матері О. Борохович, про що вона зазначає у своєму заповіті, датованому 1724р.

Пізніше, у 1782 році, воно значиться як власність гетьмана К. Розумовського з населенням 176 чоловік, діючою дерев’яною Миколаївською церквою, збудованою 1756 року. У 1785 році село продане до державної скарбниці.

У 1799-1801 роках у населеному пункті вже налічувалося 738 жителів. У цей час воно входить до Гадяцького повіту Полтавської губернії. За переписом 1859 року в Красній Луці налічувався 191 двір, проживала вже 1561особа, при церкві діяла бібліотека. Тож село мало найбільші перспективи  для розвитку в порівнянні з іншими навколишніми населеними пунктами. До середини ХІХ ст. Красна Лука стає досить великим селом.

На початку ХХ ст. за переписом 1900 року у складі Гадяцького повіту існувала Краснолуцька волость ( до цього часу Бірківська волость), у центрі якої (разом з навколишніми хуторами) було 542 двори, 2987 жителів, багато з яких об’єднувалися у сільські громади – казенну, козацьку або селянську. Розвиненою була освітня справа, адже в Красній Луці діяло аж 5 шкіл: дві земські, дві церковнопарафіяльні і школа грамоти.

Перша школа в Красній Луці вже існувала у 1862 році, про яку є свідчення у «Приговоре общества селения Красной Луки». Це була приходська школа, де навчання здійснював священик Григорій Чесанов.

Не оминув село і промисловий прогрес. Так у 1907 році було збудовано перший млин підприємцем Бойком. А в 1910 році у селі працював ще й завод ягідних і фруктових вин Микити Петровича Терещенка.

У 1932-1933 роках Україну спіткало страшне лихо – голодомор. Не обійшло воно й Красну Луку. Внаслідок сталінської політики продовольчих грабунків до 20 % селян винищив голод. Точної цифри жертв голодомору ніхто не знає.

 22 червня 1941 року мирне життя українців було перерване віроломним нападом фашистської Німеччини на Радянський Союз, до складу якого в той час входила і Україна.

Німецько-фашистські загарбники вступили в село Красна Лука у вересні 1941 року. На боротьбу з ворогом піднялося все населення. Багато односельчан пішли на фронт громити противника.

У роки Великої Вітчизняної війни загинуло на фронтах і не повернулося до рідних домівок 243 чоловіки. Нагороджено за проявлений героїзм у роки війни орденами і медалями 223 чоловіки.

На жаль, забутими є імена наших односельчан, які пройшли війну від початку до кінця і отримали високі звання полковників, а це П.П. Куліш, Ф.П. Могильник, Г. Степанов, П. Єрема.

Радісно зустрічали краснолучани Радянську армію у вересні1943 року. У боях за визволення Красної Луки полягло багато воїнів. Всі  вони поховані в братських могилах села Красна Лука. Серед них  - Герой Радянського Союзу  лейтенант В.В. Овсянніков.

В Красній Луці  працює оновлене відділення зв'язку, щообслуговує жителів трьох сіл. Воно надає споживачам 50 видів послуг. Керівник Микитенко Т.І.

Колектив вчителів Краснолуцької ЗОШ І-ІІ ступенів, на чолі з директором Заколодяжною С.Г  творчо і креативно навчають і виховують підростаюче покоління. Які, в свою чергу, захищають честь школи на районних та обласних олімпіадах та конкурсах. Краснолуцька сільська рада здійснює фінансування та дбає про матеріально-технічне забезпечення дитячого садочка «Ясочка» .Керуючим даного закладу є Коркішко Т.В.

На території сільської ради завжди відбуваються спортивні змагання, турніри. Перемоги - це результати таланту і наполегливих старань наших спортсменів. Гарний спортзал, добра підтримка, небайдужість та власний приклад керівника сільської ради спонукають молодь займатися спортом, а це запорука успіхів і перемог!

Святими місцями для мешканців сіл є Краснолуцька капличка, що знаходиться на місці Миколаївської церкви (священником є протиієрей Касенич Василь Наша сільська рада славиться своїми талантами, зокрема співочими. Нині працюють  заклад культури: Краснолуцький СБК (директор Коваленко Т.М.) Завжди в ньому звучить народна пісня, яку виконують різні співочі колективи із числа жителів села. При закладі культури працює сільська бібліотека де працює Мусіяненко В.М. 15.03.2018 у Красній Луці відкрили новий підрозділ місцевої пожежної охорони. Тепер жителі 11 сіл можуть спокійно розраховувати на швидку та якісну екстрену допомогу, адже більшість населених пунктів знаходяться на значній відстані від районного центру.

Бережімо ж славні традиції, звичаї та обряди наші, примножуймо здобутки на радість дітям та внукам, не цураймося свят та буднів, бо рідна земля – це криниця нашого родоводу, це наша велика родина.

Сілький голова                                          В.В. Романенко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь