Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Чи провадити оплату праці студентам, які йдуть на практику до суб’єкта господарювання ?

Дата: 26.11.2024 09:55
Кількість переглядів: 28

 

Для студентів, які йдуть на практику, законодавчими нормами не передбачено обов'язкової оплати їх праці. Тобто оплата праці практикантів може здійснюватися лише за власною ініціативою підприємств.Проте, якщо під час практики студент виконуватиме трудові обов’язки, то за це він отримуватиме заробітну плату. Окрім того, за ним зберігається право на стипендію згідно з пп. 5.6 Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України,затвердженого наказом Міністерства освіти Українивід 08.04.1993 № 93,зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.04.1993 №135.Ключовим моментом тут є не сам факт, що студент проходить практику і щось робить, а той факт, чи виконує він якусь роботу на користь ФОПа, який надав йому можливість практики. Приміром, ФОП займається вантажними перевезеннями, а студент-практикант вивчає складання первинної документації. Якщо студент тільки спостерігає за роботою ФОПа і складає приклади документів виключно для цілей власного навчання, то тут трудових відносин немає і така робота не повинна оплачуватися. Якщо студент самостійно працює на ділянці складання реальної документації, яка використовується в діяльності ФОПа, то це трудові відносини і така робота повинна оплачуватися.

Пунктом 17 Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики, визначеного постановою КМУ від 07.06.1999 № 992 (далі –Порядку) встановлено, що за роботу, яку виконують учні на практиці відповідно до виробничих завдань за період виробничого навчання та виробничої практики, ФОП виплачує їм заробітну плату. Її нараховують згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат та надбавок. Виплачують зарплату на учням на практиці або через навчальний заклад, на поточний рахунок якого підприємство перераховує ці кошти після сплати податків і зборів, або за місцем проходження практики, але не пізніше як за 5 днів після виплати заробітної плати працівникам підприємства (п. 17 Порядку).

Відповідно до ч. 9 ст. 5 та п. 17 Порядку,п'ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання, виробничу практику та інші види практичного навчання здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти направляється на рахунок закладу освіти для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист здобувачів освіти, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи. Ця умова обов’язково прописується у договорі між навчальним закладом та місцем практики.

Головний державний     інспектор

Північно-Східного міжрегіонального

управління Державної служби України

з питань праці Лідія ТІХОНОВА     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь