Безпечна експлуатація пічного опалення та електронагрівальних приладів

Дата: 18.01.2024 13:48

Фото без опису

Найчастішими причинами виникнення пожеж стали: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (короткі замикання), порушення при влаштуванні та експлуатації печей. У зв’язкуз складним станом з пожежами та їх наслідками.Миргородське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області закликає громадян дотримуватися правил безпечного користування пічним опаленням, електронагрівальними приладами та дотримуватися безпеки в побуті.Для того щоб не сталося лиха, нагадаємо основні правила безпечного користування пічним опаленням та електронагрівальними приладами.

У разікористуванняпічнимопаленням:

1. Перед початком, а такожпротягомусьогоопалювального сезону слідочищатидимоходи та печівідсажі, щоб не сталось їїзаймання. Очищеннявідсажі та різноманітногобрудунеобхіднопровадити для опалювальних печей періодичноїдії на твердому та рідкомупаливі - не рідше одного разу на три місяці;
  2. білякожноїпечі перед топковимотвором на горючійпідлозіслідприбитиметалевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
  3.  усідимові труби та стіни на горищі, через якіпрокладенодимові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  4. золу й шлак, щоїхвидаляютьіз топки, необхіднозаливати водою та виносити в спеціальновідведенімісця. Не дозволяєтьсявисипати золу й шлак поблизубудівель.

Під час використанняпічногоопалення не допускається:

• залишатипечі, якіопалюються, без наглядуабодоручатинагляд за ними малолітнімдітям;
  • користуватися печами, якімаютьтріщини;
  • розміщуватипаливо, іншігорючіречовини та матеріалибезпосередньо перед топковимотвором;
  • зберігати не загашенівуглини та попіл у металевомупосуді, встановленому на дерев'янійпідлозіабогорючійпідставці;
  • сушити й складати на печах одяг, дрова, іншігорючіпредмети та матеріали;
  • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючірідини;
  • використовувати для топлення дрова, довжинаякихперевищуєрозміри топки;
  • здійснюватитоплення печей ізвідкритимидверцятами топки;
  • закріплювати на димових трубах антенителевізорів, радіоприймачівтощо;
  • зберігати у приміщенні запас палива, якийперевищуєдобову потребу.

Основнізапобіжні заходи і правила пожежноїбезпеки при експлуатаціїелектричних та нагрівальнихприладів, щовикористовуються у побуті:

• нагрівальніприладиможнавстановлюватитільки на негорючіпідставки;
  • забороняєтьсязалишатиприлади, щовключені, без нагляду;
  • забороняєтьсявключати в одну розетку одночаснодекількаприладів;
  • необхідноспостерігати за щільністюконтактів в місцяхприєднанняпроводівприладів до вилки, клемміж собою тощо;
  • забороняєтьсякористуватисясаморобниминагрівальнимиприладами.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити Вас та ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101»!