Департамент соціального захисту населення Полтавської облвійськадміністрації

Дата: 12.04.2023 08:38

Інформація для внутрішньо переміщених осіб: про що необхідно повідомляти органи соціального захисту населення

Встановлення статусу внутрішньо переміщеної особи та взяття на облік регламентується Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до чинного законодавства внутрішньо переміщена особа зобов’язана, зокрема:

• повідомляти про зміну місця проживання орган соціального захисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання;
  • у разі добровільного повернення до покинутого місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це орган соціального захисту населення за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від’їзду.

Внутрішньо переміщена особа має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування або про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання через Портал Дія.

Обласна безкоштовна «гаряча лінія» 0-800-500-620