A A A K K K
для людей із порушенням зору
Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Деякі аспекти щодо виплати грошової допомоги від Червоного Хреста України ветеранам, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни

Дата: 28.02.2023 14:02
Кількість переглядів: 359

опубліковано 24 лютого 2023 року 14:05

Друзі, нагадуємо, що вже тиждень триває прийом заяв від ветеранів й ветеранок, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни, на отримання грошової допомоги від Червоного ХрестаУкраїни.

Заяву можна подати на сайті eveteran.gov.ua.

Детальну інструкцію про це дивіться у відео: https://youtu.be/7LGOIzH6_H8 або тут: https://bit.ly/3ZhnKlf

А сьогодні ми розглянемо одну з прикрих ситуацій, що найчастіше трапляється після надсилання заяви на допомогу, та разом з’ясуємо її причину.

“Чому пройшло 7 робочих днів від дня, коли електронна заява на підтримку мною булла успішно надіслана, але перший платіж у сумі 4000 грн не надійшов на банківську картку за вказаним мною номером IBAN?"

Причина – відсутність інформації про Вас як особу з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи в Єдиному державному реєстрі ветераніввійни (ЄДРВВ).

Цеможе бути через низку факторів:

  • Закінчився термін дії посвідчення до 24 лютого 2022 року та не був продовжений вчасно;
  • Наявна невідповідність у персональних даних особи,  зазначених в паспорті та посвідченні;
  • Отримано посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, але не подано документи або зареєстровано з помилками до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;
  • інші.

Що робити?

Обрати один з способів з’ясувати свою індивідуальну причину, щоб відредагувати дані, бути внесеним до ЄДРВВ саме за поточним статусом особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи.

Це можна зробити кількома способами:

Спосіб №1: Через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Доступ до електронного кабінету можливий  запосиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua або на офіційному веб сайті Мінсоцполітики шляхом переходу за посиланням «Електронний кабінет особи з інвалідністю» у розділі «Е-Сервіси».

Якщо Ви не зареєстровані в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі ЦБІ) Вам необхідно подати заяву про первинну реєстрацію (у верхньому правому куті головного меню є значок 👤, де необхідно обрати «Заява на первинну реєстрації в ЦБІ» та заповнити реєстраційну форму з додаванням скан-копій докуметів.

Якщо Ви вже зареєстровані в Централізованому банку даних з проблем інвалідності раніше, на жаль, Ви не можете відредагувати свої дані онлайн. У такому випадку потрібно самостійно звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення.

Спосіб №2: Звернутися до Пенсійного фонду України за місцем проживання особисто або зареєструватися на веб-порталі https://portal.pfu.gov.ua 

В особистому кабінеті зайти на  розділ “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та обрати послугу “Заява на внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєструосіб, які мають право на пільги”.

Спосіб №3:Звернутися до структурних підрозділів соціального захисту населення, де було видано посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.

Після того, як Ви з'ясуєте причину відсутності даних про себе як особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, Ваші данібудуть актуалізовано, можете подати заяву повторно у наступному місяці.

Звертаємо вашу увагу, що подача заяви на отримання грошової допомоги – безкоштовна та заповнюється отримувачем самостійно. Не передавайте свої особисті дані третім особам!

 

Ветерани можуть отримати 16 тисяч гривень: стартував проєкт Мінветеранів і Червоного ХрестаУкраїни

У четвер, 16 лютого, стартував спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів України та Червоного ХрестаУкраїни з підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни.

Від сьогодні можна подати заяву на отримання грошової допомоги на сайті eveteran.gov.ua.

Хто може отримати допомогу?

Проєкт поширюється на повнолітніх громадян України, яким відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи, та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи зможуть отримати грошову допомогу одноразово одним платежем на банківський рахунок заявника у розмірі 4 000 гривень на місяць. Виплати будуть здійснюватися протягом чотирьох місяців незалежно від отримання ними інших видів допомоги.

Як подати заяву в електронній формі на вебсайті eveteran.gov.ua Мінветеранів?

Важливо! Перед тим, як подавати заявку, пересвідчіться, що маєте електронний підпис. Детальну інформацію про те, як його отримати, ви можете знайти за посиланням: https://bit.ly/3YvEUvn .

1. Зайдіть на сторінку вебсайту eveteran.gov.ua.

2. Щоб розпочати, перейдіть за посиланням "Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни".

3. Пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію з використання мінтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

4. Перевірте своє прізвище, ім'я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків  та зазначте свій міжнародний номер банківського рахунку IBAN, номер телефону та адресу електронної пошти.
Якщо у вас немає банківського гривневого рахунку, ви можете  відкритийого в одному з банків на вибір та дізнатися його міжнародний номер IBAN.

Якщо міжнародний номер банківського рахунку IBAN змінився, необхідно подати нову заяву на веб сайті eveteran.gov.ua

5. Перед тим, як надіслати заяву, повторно перевірте свої дані та наддайте згоду на обробку та передачу даних про себе для отримання грошової допомоги від міжнародної організації.

6. Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде верифіковано наявність статусу ветерана війни – особи з інвалідністю І або ІІ групи заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді з неособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Червоного ХрестаУкраїни  для подальшої виплати грошової допомоги на вказаний у заяві банківський рахунок.

Повідомлення про нарахування або відмову не буде надсилатися заявникам з міркувань безпеки даних ветеранів війни.

Тому, у разі неотримання виплати у зазначений термін телефонуйте до Мінветеранів за номером: +380636889596*.

Вам обов'язково допоможуть з’ясувати можливу проблему та розкажуть про механізм її вирішення.

*Тарифікація на вихідні дзвінки відбувається згідно з умовами вашого тарифного плану.

Звертаємо вашу увагу, що подача заявки на отримання грошової допомоги – безкоштовна та заповнюється отримувачем самостійно. Не передавайте свої особисті дані третім особам!

Детальну інструкцію про те, як подати заявку, дивіться нижче, або у відео https://youtu.be/7LGOIzH6_H8

 

Звертаємо вашу увагу, що проєкт стартував у тестовому режимі. Після того, як грошову виплату отримають перші 10 тисяч людей, розпочнеться перевірка якості наданих послуг за міжнародними стандартами та продовжиться реалізація проєкту.

Чи це безпечно?

Механізм виплати грошової допомоги відбувається завдяки електронній інформаційній взаємодії Єдиного державного реєстру ветеранів війни та платформи управління даними компанії “РедРоузСіПіЕсЛімітед”, Червоного ХрестаУкраїни. Ця платформа використовуватиметься для обробки знеособленої інформації про отримувачів грошової допомоги, нарахування виплат та їх моніторинг, надання звітних матеріалів. Важливо відзначити, Мінветеранів деперсоналізує подавача заяви як ветерана війни і передає його дані у зашифрованному вигляді для здійснення виплат до компанії “РедРоузСіПіЕсЛімітед”. Отже, персональні дані ветеранів залишаються у повній безпеці.

Мінветеранів висловлює щиру вдячність нашим партнерам. Так, технічна реалізація автоматичної послуги на стороні Мінветеранів стала можливою завдяки підтримці Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США, у співпраці з «Проєкт підтримки Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції, та проектом EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь