МОЗ спростило доступ підлітків до вакцинаціївід COVID-19

Дата: 19.01.2022 09:50

Міністерствоохорониздоров’яУкраїнискасуваловимогу про обов’язковунаявністьусіхрутиннихщеплень для вакцинаціїдітейвід 12 роківпроти COVID-19. Про цейдетьсяунаказі № 64 від 13.01.2022.

Відтепер для того, щобвакцинуватидитину 12-17 роківвід коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записатиїї до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контактицентрів та пунктівможназнайти на vaccination.covid19.gov.ua/list абоза тел. 0 800 60 20 19.

Із собою треба матисвідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щобдані про вакцинацію внесли в електронну систему охорониздоров’я.

Дітям 12-13 років для щепленнянеобхідназгода одного з батьківабоопікуна.

Для вакцинованихвід COVID-19 також є можливістьгенераціїдитячого COVID-сертифікату.

Водночасвчаснепроведенняобов’язковихрутиннихщеплень, передбачених Національним календарем, залишаєтьсяважливим, аджезахищаєдитинувід 10 небезпечнихінфекційниххвороб.

До 12 років (включно) діти в Українімаютьотриматищеплення:

від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації);

туберкульозу (1 доза, завершений курс);

кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);

дифтерії, правця (5 доз);

кашлюка (4 дози, завершений курс);

поліомієліту (5 доз);

хіб-інфекція (3 дози, завершений курс).

У 14 роківпотрібнозавершити курс вакцинаціївідполіомієліту (6 доза), а у 16 – зробитищепленнявіддифтерії та правця, яке буде потрібноповторюватикожні 10 років.

Довідково

Нагадаємо, 13 жовтня 2021 року МОЗ рекомендувалощепитидітейвід 12 роківвід коронавірусної хвороби вакциною ComirnatyвідPfizer-BioNTech за умовинаявності в них усіхобов’язковихрутиннихщеплень.

Вакцина Comirnatyпройшлаусінеобхіднідослідження для дітейвіком 12-17 років, які довели їїефективність та безпечність. Виробниквніс в інструкцію до вакцинизміни, якими дозволено використовуватицю вакцину дітямвід 12 років.

За даними центрів з контролю та профілактикизахворювань США на середину жовтня 2021 року, вакцина Pfizer на 93% ефективнапротигоспіталізаціїпідлітківвіком 12-18 років.

Наразі вакцина ComirnatyвідPfizer-BioNTech дозволена для використання для дітейвід 12 років у більшостікраїн, щозастосовуютьцей препарат, як-от США, Канада, Австралія, Японія, країни ЄСтощо.

Урядовий портал