Додаткова відпустка учасникам бойових дій

Дата: 09.12.2021 14:28

Учасникам бойових дій, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарнихднів на ріквідповідно до вимогстатті 16-2 Закону України «Про відпустку».

Аналогічна норма такожміститься в статті 72-2 Кодексу законів про працюУкраїни. Оскількиспеціальнихзастережень не зроблено, то право на додатковувідпусткумають як основніпрацівники, так і сумісники. Оплата відпустокздійснюється за рахуноккоштівустанов та організацій. Дана відпустка не належить до категоріїщорічних. Перелікосіб, які належать до учасниківбойовихдій та інвалідіввійни, наведено відповідно у статті 6 та 7 Закону № 3551-ХІІ.

Додатковувідпустку для учасниківбойовихдій та інвалідіввійни не можна перенести на іншийперіодабоподовжити у разіхворобипрацівника, перенесення на наступнийкалендарнийрік, поділити на частини, замінити грошовою компенсацієюпід час звільнення, в порівнянні з основною щорічноювідпусткою.

Додатковавідпустка, передбаченастаттею 16-2 Закону України «Про відпустку», надаєтьсянезалежновідвідпрацьованого в році часу один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідченняучасникабойовихдійабоінвалідавійни. Право на цювідпустку не обмежуєтьсятривалістюіншихвидіввідпусток.

Головний державний інспектор
Управління Держпраці у Полтавській
області                                                                      Л.Д.Тіхонова