Пенсії та субсидії в декілька кліків: Мінцифра запустила 7 нових послуг уДії
Призначення та перерахунок пенсії, оформлення субсидії та довідки про страховий і трудовий стаж тепер доступні на порталі Дія. Мінцифра презентувала 7 нових соціальних послуг у Дії під час Online Summit.
Цифровізація допомагає зробити державу зручним та ефективним сервісом, який працює на людей. Мінцифра постійно вдосконалює та розширює кількість онлайн-послуг. Наша ціль — найшвидше оцифровувати ті послуги, якими користується найбільшеу країнців. Соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців. А установи, що надаютьїх, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. Завдяки цифровізації соцпослуг зможемо зберегти приблизно 270 млн аркушів чи 1300 тонн паперу на рік.
«Дія уже стала інструментом щоденної комунікації між людиною і державою. Зараз команда Мінцифри зосереджена на соціальній сфері, і сьогодні презентуємо надважливі послуги для багатьох українців: пенсії та субсидії. Ми максимально спростили їх отримання: прибрали бюрократію, поїздки до держустанов, десятки ксерокопій та довідок. Потрібна лише Дія і кілька хвилин. Відтепер українців самі обирають, коли їм зручно отримувати держпослуги», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Які нові послуги доступні на порталі Дія?
Оформлення субсидій. Субсидії — друга за популярністю держпослуга після зміни місця реєстрації. Цього року їхотримують 2,7 млн українців, а з держбюджету у 2021 було виділено 104,1 млрд грн. Раніше, щоб оформити субсидію, треба булл ойти у ЦНАП, заповнювати заяву, приносити купу папірців або ж навіть їхатидо райцентру. Зараз достатньо подати заяву на портал іДія та підписати своїм КЕП. 30 хв на заповнення у зручний для вас час — і жодної ксерокопії документа. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.
Призначення та перерахунок енсій. За даними ПФУ, щороку 400 тисяч українців оформлюють пенсію, а майже 900 тисяч подає заяву на її перерахунок. Тепер усе це можна зробити на порталі Дія, не витрачаючи жодної хвилини в чергах. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Скоротили кількість документів, полів для заповненнята час на очікування. Треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та в який спосіб — на банківську карту чи увідділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляду Пенсійний фонд автоматично.
ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Що року їх видають 2,8 млн. Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Вони потрібні при оформленні на роботіабо для призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі Дія в декілька кліків. Нікуди ходити для цього не потрібно. Те сааме стосується і витягу з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. У декілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію. На порталі Дія не треба буде подавати ніяких додаткових папірців. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.
У презентації послуг на Online Summit також взяли участь Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева, Радник, керівник напрямку підтримки реформ Посольства Швеції в Україні Сесилія Круна, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, керівник проєкту міжнародної технічної допомоги USAID/UKAID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS Данило Молчанов.
Окрім цього, партнери Мінцифри презентували программу доступності та без бар’єрності, яка була створена за міжнародними стандартами. Адже мета команди Мінцифри — зробити цифрові сервіси максимально доступними для всіх українців, зокрема, для людей з інвалідністю та людей старшого віку.
Проєкти реалізовує Міністерство цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в Україні за підтримки Швеції, Програма EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії, та за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і Академії електронного урядування Естонії в рамках проєкту EU4 Digital UA: Інтероперабельність, е-послуги та кібер безпека».
МіністерствоцифровихтрансформаційУкраїни