91% госпіталізованих із COVID-19 в Україні 1-7 листопада – невакциновані

Дата: 10.11.2021 16:22

Минулого тижня в Україні з коронавірусною хворобою було госпіталізовано 34 333 людей, з яких 31 277, або 91,1%, не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Про це свідчатьдані інформаційно-аналітичної системи MedData за 1 - 7 листопада 2021 року.

Вакцинація запобігає важкому перебігу COVID-19 та рятує життя. Найкращий захист від коронавірусної хвороби вибудовується через 14 днів після щеплення 2-ю дозою вакцини, яку слідотримати у рекомендований інтервал. Цей інтервал становить для:

CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів

Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів

Moderna — 28 днів

AstraZeneca  — 4-12 тижнів

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, люди, які отримали дві дози антиковідної вакцини, у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж в 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19 та смерті від цієї хвороби, ніж нещеплені.

Тож обов’язково зробіть обидва щеплення від коронавірусної хвороби!

Якщо ви пропустили дату другого щеплення, зробітьце за першої нагоди. Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованного інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації. Ви зможете отримати зелений COVID-сертифікат та уникнути важкої хвороби.

Нагадаємо, що отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де ви отримали першу.Єдиною умовою буде наявність у цьому пункті чи центрі потрібної вам вакцини.

Україна наразімає 10,32 млн доз різних вакцин, зокрема 2,93 млн доз вакцини Moderna, 0,83 млн доз AstraZeneca, 4,56 млн доз CoronaVac від Sinovac, 2 млн доз Comirnaty від Pfizer.

Список та контакти центрів та пунктів вакцинації мож назнайти за посиланням — vaccination.covid19.gov.ua/listабо за телефоном 0 800 60 20 19.