В Українітриваєвакцинаціявід COVID-19 усіхохочихвікомвід 18 років та в окремихвипадкахдітейвікомвід 12 років.

Дата: 30.08.2021 16:00

Де щепитися?

у найближчомупунктіщеплення

уцентрімасовоївакцинації

організованіколективипонад 50 людей, професійнігрупи та маломобільнігромадяниможутьзамовитиприїздмобільноїбригади

У якихвипадкахвакцинуютьдітей 12+?

Дітейвіком 12-17 роківможнащепитивиключно вакциною ComirnatyвідPfizer-BioNTech, якщодитина:

маєвисокийризикважкогоперебігу тарозвиткуускладненьвід COVID-19 через супутніхвороби, зокремаонкопатології, та не маєпротипоказань до вакцинації

переїжджаєжити до країни, де для перетину кордону необхідний документ про вакцинацію

виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчаннянеобхідний документ про вакцинацію

є учасникомміжнароднихзаходіввкраїні, де для перетину кордону або для участінеобхідний документ про вакцинацію

приїхала з іншоїкраїни, де отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer

Яківакцинивикористовують в Україні?

Для щепленнявід COVID-19 використовуютьчотиривакцини: інактивовану вакцину CoronaVac від Sinovac, векторну вакцину AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) різнихвиробників та мРНК-вакциниComirnatyвідPfizer-BioNTech, Moderna (mRNA-1273, Spikevax).

Усівонисхвалені ВООЗ та потребуютьдводозноговведення.

Відповідно до інструкційінтервалміжвведеннямпершої та другоїдози вакцин складаєдля:

CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів

Comirnaty/Pfizer — 21 день

Moderna — 28 днів

AstraZeneca — 4-12 тижнів

Чиможнакомбінуватирізнівакцини?

ВакциниAstraZeneca, виробленінарізнихмайданчиках, євзаємозамінними, аджеїхнятехнологіявиробництваіскладєідентичним. Якщо перше щепленнябулозроблене вакциною індійськоговиробника, то другу дозу можнаотримати вакциною, виготовленою в ЄвропіабоПівденнійКореї та навпаки.

Якщо перша доза введена мРНК-вакциною (ComirnatyчиModerna), найкращевикористати ту саму вакцину для наступноїдози.

ЯкщомРНК-вакцина того самого виробниканедоступна, для другого щепленняможнавикористати вакцину на платформімРНКіншоговиробника. Інтервалміжпершою і другою дозами становитиме 28 днів.

У випадкуважкоїреакції на введенняпершоїдозивакциниAstraZenecaабоякщоця вакцина недоступна, для другого щепленнямРНК-вакцину (ComirnatyабоModerna).Інтервалміжпершою і другою дозами - 12 тижнів.

Вакцину CoronaVac/Sinovac не можнакомбінувати з іншими вакцинами.

Особи, якіотрималидвідози вакцин, зареєстрованих в Україні та схвалених ВООЗ, за змішаною схемою, вважаютьсяповністюімунізованими.