Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Найпоширенішіфейки про вакцинаціювід COVID-19

Дата: 05.08.2021 16:24
Кількість переглядів: 904

Вакцинація – цеєдинийефективнийспосібподоланняпандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерствоохорониздоров’я, – сформувати в українцівколективнийімунітетдо смертельно небезпечноїхвороби. А з цією метою потрібно, абищонайменше 70% дорослогонаселенняімунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світііснуєнедовіра до вакцин проти COVID-19. Цепопри те, що в історіїсучасноїмедицини та фармацевтичнихрозробокще не булонастількиприскіпливої  уваги до окремоголікарського препарату, як до цих вакцин.

Одна з причин такоїнедовіри – поширеннянеправдивоїінформаціїщодовакцинації. У цьомурозділівизнайдетенайпоширенішіфейки на цю тему та дізнаєтеся, чому не вартоїмвірити.

Пам’ятайте, щоправдиву й вичерпнуінформацію про вакциниможутьнадатитільки медики. Не довіряйтенеперевіренимджерелам, дотримуйтесяінформаційноїгігієни. І знайте, щовакцинація – цеважливийкрок до збереженняздоров’я і життя!

 

  • Міф: Масовавакцинаціяпризведе до мутаціїкоронавірусу

Правда: Масовавакцинація не тільки не призведе до мутаціїкоронавірусу SARS-CoV-2, а йнавпакидопоможезапобігтицьому через колективнийімунітет. Якщощепитизначнучастинунаселення, то вірусу не буде, де мутувати, і йогоновіштамиз'являтимуться  з меншоюймовірністю.

 

  • Міф: АмериканськийЧервонийХрестзаборонив вакцинованим бути донорами крові

Правда: У соцмережахпоширюєтьсяфейк, нібиАмериканськийЧервонийХрестпотребуєдонорівкрові, але люди, якихвакцинувалипроти COVID-19, начебто, не можуть ними стати. Це неправда. На сайтіАмериканського Червоного Хрестазазначено, що люди, якихщепиливід COVID-19 інактивованою вакциною (наприклад CoronaVac від Sinovac) або вакциною виробництваAstraZeneca, Janssen, Moderna, NovavaxабоPfizerможутьздавати кров для донорства відразупіслявакцинації. 

 

  • Міф: Людинаможезаразитися COVID-19 внаслідоквакцинації

Правда: Неможливозаразитися COVID-19 від вакцин, божодна з них не містить живого вірусу, здатногоспричинити хворобу. Вакцинивчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом.Інодіцейпроцесможевикликатитакісимптоми, як лихоманка. Вонинормальні та є ознакою того, щоорганізмстворюєзахиствідвірусу. Якщоневдовзіпіслявакцинаціїви все ж отрималипозитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щепленнявжебулиінфіковані коронавірусом, але не знали цього.

 

  • Міф: Вакцина Pfizerпризводить до безпліддяужінок

Правда: Поширюєтьсятвердження, щонібито  вакцина Pfizer/BioNTechнавчитьімунну систему організмуатакуватибілоксинцитин, якийбере участь у формуванніплаценти, а це, своєючергою, призведе до безпліддя в жінок. Це не так. Щепід час клінічнихвипробувань вакцин кількадосліджуванихжінокзавагітніли. Понад 130 000 вагітних в США вакцинувалисяпроти COVID-19. Дослідження на понад 35 000 вагітних, якихщепилипроти COVID-19 мРНК-вакцинами, засвідчили, щонемаєжоднихдоказів того, щовакциниможутьнашкодитивагітнійабоембріону.

 

  • Міф: Вакцинипроти COVID-19 спричиняютьімпотенцію

Правда: Виробники вакцин запевняють, що не булозафіксованожодноговипадку, коли щепленняпроти COVID-19 спричинило б еректильнудисфункцію. Клінічнівипробування не виявили таких побічнихефектів. Такожвиробникиніколи не отримувалиповідомлень про побічніреакції, пов’язані з еректильноюдисфункцією. Водночас зараз проводятьдослідження, попереднірезультатиякихсвідчать про те, що  таку проблему можевикликати перенесений COVID-19.

 

  • Міф: Вакцина протикоронавірусуспричиняєрозсіяний склероз

Правда: Насправділише в єдиномувипадку при випробуваннівакциниAstraZenecaповідомили, що у досліджуваноговиявилирозсіяний склероз, в іншому — запалення спинного мозку. В обохвипадкахекспертидійшливисновку, щохвороба не мала стосунку до вакцинації.

 

  • Міф: мРНК-вакцини — генетичназброя, яка змінюєнашігени

Правда: мРНК-вакцинипроти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована  наша ДНК.мРНКнікуди не інтегрується, не вмонтовується, не заходить у ядро клітини, не змінює геном, а через кількаднівруйнується. Цеозначає,щомРНК не можевпливатичивзаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. НатомістьмРНК-вакцинипрацюютьізприроднимизахисними силами організму, щоббезпечновиробитиімунітет до COVID-19.

 

  • Міф:  Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, щовсівакцинованівід COVID-19 помрутьпротягомдвохроків через антитілозалежнепосиленняінфекції

Правда: Люк Монтаньє не говорив про смерть усіхвакцинованихвід COVID-19 протягомдвохроків. Вченийвважає,щокількість смертей післящепленнязбільшиться через антитілозалежнепосиленняінфекції, коли антитіла, якіформуютьсяпротивірусу, посилюютьможливістьвірусувикликатиінфекціюзамість того, щобзахищатиорганізм.
 
Втім, цетеж неправда. Ефектуантитілозалежногопосиленняінфекції не булозафіксованопід час клінічнихвипробувань вакцин проти COVID-19. Вакциновані люди рідшехворіють на COVID-19, а якщохворіють, то переносятьйоголегше. Цеозначає,щовакцини не викликають такого ефекту. 

 

  • Міф: Якщолюдина раз відмовиласявакцинуватися, вона більше не матиме шансу отриматищепленнябезоплатно

Правда: Людина, що не отрималащепленняпроти COVID-19 з якихось причин, можезаписатися до списку очікування на вакцинацію. Цеможназробити за допомогою сайту чизастосункуДіяабозвернувшись до роботодавця, якщолюдинаналежить до груп з високимпріоритетомвакцинації. Також вона можеще раз записатися на вакцинацію через сімейноголікарячи телефон реєстратури пункту щеплення.
Вакцинаціяякомогабільшоїкількостіукраїнців є запорукоюформуванняколективногоімунітету. Тому щеплення  проти COVID-19 отримаютьусіохочі.

 

  • Міф: Авіакомпаніїрекомендують людям, якихщепилипроти COVID-19, не подорожуватилітаками через підвищенийризикутвореннятромбів 

Правда: Міжнароднаасоціаціяповітряного транспорту заявила, щоавіакомпанії не надають таких рекомендацій, а вакцинованіпроти COVID-19 люди можутьподорожуватилітаками без будь-якихобмежень. Під час польотувнаслідоктривалоївідсутностіруху та тискуповітрядійсноможутьрозвинутисятромбозиглибоких вен ніг.  Втім, вони ніяк не пов’язані з тромбозами судин головного мозку та черевноїпорожнини, яківкрайрідкореєструвалипіслявакцинації  проти COVID-19. Медичніекспертивважають, щонемаєпідставвважати, щощепленняпроти COVID-19 можевплинути на ризиквиникненнятромбозівпід час повітрянихподорожей.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь