Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Особи, які потребують самоізоляції: Хто вони?

Дата: 16.04.2020 13:12
Кількість переглядів: 293

В умовах карантинних обмежень ритм життя більшості з нас кардинально змінився, робота переформатувалася в дистанційний режим, діти почали навчатися за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Та з впровадженням карантину, з’явилося безліч нових визначень, які для пересічного громадянина залишаються до кінця не зрозумілими. Тож щоб розібратися в цих нових для нас поняттях та зрозуміти суть нововведень, що стосуються самоізоляції, пропонуємо прочитати наступне.

02 квітня 2020 року Урядом було ухвалено Постанову №255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», якою посилено ряд карантинних обмежень. Зокрема, надано роз’яснення щодо кола осіб, які потребують самоізоляції.

Для початку хочемо зазначити, що «самоізоляція» - це утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (після консультації телефоном з вашим сімейним лікарем).

Тож з 06.04.2020 року самоізоляції потребують:

            1. особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Тобто, якщо людина мала контакт з хворим на «коронавірус», то вона обов’язково має залишитися на самоізоляції. Виключенням є фахівці(відповідні медичні працівники), які виконували свої службові обов’язки та мали під час контакту засоби індивідуального захисту. Типи засобів індивідуального захисту при COVID-19  розподіляються за умовами роботи, типом персоналу та виду діяльності відповідно до Наказу МОЗ України від 2.04.2020 № 762 "Про затвердження протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Детальніше з типами засобів індивідуального захисту можна ознайомитися за посиланням(сторінка 14): https://moz.gov.ua/uploads/3/19713-standarti_med_dopomogi_covid_19.pdf.

2. особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;

У разі виявлення підозри на інфікування(на період очікування результатів тесту, підвищення температури, за наявності симптомів та ін.), або якщо хвороба протікає у легкій формі, що не потребує залишення в лікарні, самоізоляція є обов’язковою.

3. Особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Якщо ваш вік 60 і більше років, ви не здійснюєте заходів по попередженню коронавірусної хвороби, не є медичним чи  іншим працівником критичної інфраструктури – маєте дотримуватися самоізоляції.

Так, не потребують самоізоляції люди старші 60 років, якщо вони є: держслужбовцями, депутатами всіх рівнів, міськими головами, суддями та іншими особами, на яких поширюється дія закону "Про запобігання корупції"; військовослужбовцями та працівниками ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів; особи, які здійснюють заходи щодо запобігання поширенню COVID-19.

Також не потребують самоізоляції особи старше 60 років, які забезпечують діяльність підприємств у сферах: енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонної промисловості.

Крім того, не потребують самоізоляції особи старше 60 років, які надають послуги у сферах життєзабезпечення населення та у сферах виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров'я.

Також не потребують самоізоляції літні люди, які є працівниками рятувальних, комунальних, аварійних служб та служб екстреної допомоги населенню, стратегічних підприємств та об'єктів потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Лікуючий лікар хворого або особи з підозрою на інфікування
COVID-19 визначає строк самоізоляції на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю визначають персональний перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19 та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.

Тож що робити, якщо ви отримали від лікаря призначення зобов’язання  щодо самоізоляції?

В першу чергу не панікувати. Обов’язково необхідно зазначити місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи);

Але врахуйте, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

До відповідних інформаційних систем (зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) вноситься інформація про прізвище, ім’я, по батькові особи, дату її народження, місце самоізоляції та засоби зв’язку (номер телефону), чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров’я на час самоізоляції.

Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести самостійно інформацію до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на
COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

Переміщення осіб, які не досягли 14 років, здійснюється у супроводі батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону за умови дотриманням вимог, визначених цим пунктом.

Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на
COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.

У невідкладних станах особа, яка перебуває на самоізоляції, звертається за екстреною медичною допомогою.

Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами, у тому числі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Нагадуємо, щоб отримати правову консультацію:

Напишіть на нашу електронну пошту: hadiatske@legalaid.pl.ua

Зателефонуйте на номери: (050) 947-55-62, (068) 903-12-20

Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Гадя, вул. Шевченка, 5.

Консультацію громадяни можуть отримати зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103 та отримати юридичну консультацію в телефонному режимі.

Скористатися можна також правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua, яка є довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» спрямована на підвищення правової свідомості та освіченості населення. Тут Ви можете знайти необхідну інформацію з актуальних правових питань.

Прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

Щодня в будь-який час ви матимете під рукою шпаргалку з юридичними консультаціями – від вичерпних текстів до інфографічних матеріалів та коротких відео-консультацій.

Відтепер отримати відповідь на юридичне запитання можливо в інтерактивному режимі через приватні чати у популярних месенджерах.

Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

 

Фахівці відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Полтавського МЦ з надання БВПД

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь