Краснолуцька громада
Полтавська область, Миргородський район

Правове регулювання риболовлі в орендованих ставках

Дата: 05.04.2020 21:15
Кількість переглядів: 744

Відповідно до ст.46 Водного кодексу України, водокористування може бути двох видів:

  • загальне;
  • спеціальне.

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів (ст.47 Водного кодексу України).

На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.

Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.

Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.

Умови загального водокористування передбачаються договором оренди або окремим додатком до нього.

Громадяни  перед тим як здійснювати рибальство в орендованому іншими особами ставку  повинні з’ясувати чи наявні обмеження щодо загального водокористування на даному водному об’єкті та ознайомитись з цими обмеженнями.

Любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних для власних потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших рибо розподільних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні,технічні,лікувальні та інші), водоймах, де лов або добування заборонені (п. 3.1 Правил любительського і спортивного рибальства).

Любительський та спортивний вилов риби, інших водних біоресурсів здійснюється: 

  • на водоймах загального користування – безкоштовно;
  • на водоймах, наданих громадським об'єднанням для організації любительського рибальства: членам таких об'єднань - за їх членськими квитками;
  • іншим громадянам – за платними відловлювальними картками, які видаються цими об'єднаннями.

При цьому вартість таких карток встановлюється громадськими об'єднаннями за погодженням з фінансовими органами Автономної Республіки Крим або відповідної області та з органами рибоохорони (п. 4.1 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу від 15.02.1999 № 19).

Установлення плати за рибальство з берега допускається тільки на річках, площа водозбору яких не перевищує 50 тис. квадратних кілометрів.

Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення): - інвалідам I та II груп; - учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій; - дітям до 16 років.

Любительський лов риби дозволяється: 

- на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом;

- на водоймах, на яких впроваджене платне рибальство: членам громадських об'єднань за їх членськими квитками з берега або з човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом, іншим особам – забороняється; Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

Заборонено любительське та спортивне рибальство: 1) у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій; 2) у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо; 3) у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження); 3) з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів); 4) з човнів або інших плавзасобів на промислових ділянках, закріплених за користувачами водних біоресурсів, а також на відстані від берега більш як 3 км в Чорному морі і 1,5 км – в Азовському морі; 5) у верхніх б’єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів; 6) поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;

у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств; 7) у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств; 8) на водоймах, що розташовані в зоні евакуації (відчуження) на територіях, радіактивно забруднених унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС; 9) на зимувальних ямах; 10) з криги на ділянках водойм, закріплених за рибодобувними організаціями – на відстані більш як за 500 метрів від берега; 11) на водоймах, що не визначені органами рибоохорони як такі, на яких дозволене любительське рибальство; 12) у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) з човнів та інших плавучих засобів у Чорному та Азовському морях; 13) без наявності відповідних документів, що дають право на здійснення лову в окремих водоймах.

Незаконне обмеження прав загального водокористування може потягти цивільно-правову (наприклад, розірвання договору оренди ставка), кримінальну (наприклад, самоправство чи перевищення службових повноважень) чи іншу відповідальність.

Незаконний вилов риби в орендованому ставку іншими особами може призвести до адміністративної чи кримінальної відповідальності, оскільки риба є власністю орендаря і її вилов може розцінюватись як крадіжка.

Контроль за дотриманням Правил рибальства здійснюють органи рибоохорони та інші спеціально уповноважені на те органи, а також громадські інспектори рибоохорони та громадські інспектори з охорони довкілля.

Маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

  • зателефонувавши на номери: 050 947 55 62;

       068 903 12 20

 

 

Відділ “Гадяцьке бюро правової допомоги»

Полтавського  МЦ з надання БВПД

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь