Для діагностики COVID-19 основним способом залишається тестування методом ПЛР.

Дата: 25.01.2022 11:12

Наразі потужності державних лабораторій дозволяють тестувати усіх, хто цього потребує.

У минулому році 11,2 млн досліджень проведено методом ПЛР, з них 2/3 лабораторних центрах МОЗ, жодних затримок в тестуванні та жодних перебоїв з поставками тест-систем не було зафіксовано. Ще додатково 8,2 млн досліджень проведено швидкими тестами, більшість яких закуплена за кошти державного бюджету.

На сьогодні на залишках на рівні лабораторій є понад 2 млн досліджень з ампліфікації та понад 1,9 млн досліджень екстракції РНК.

В областях також є понад 466 тисяч експрес-тестів та понад 1,2 млн наборів для відбору біологічного матеріалу ПЛР.

Крім того, впродовж першого кварталу 2022 року додатково буде закуплено набори ПЛР для покриттяще 825 тисяч досліджень.

За підтримки Дитячого фонду UNICEF Ukraine до України прибули 2 мільйони швидких тестів для визначення коронавірусної хвороби.

Для збільшення потужностей в роботі зі зразками біологічного матеріалу 60 холодильників та 60 морозильних камер закуплено та поставлено до лабораторіи?, які проводять тестування на COVID-19.

Нагадаємо, що звертатись до свого сімейного лікаря вартовже при перших симптомах ГРВІ, адже будь-які симптоми вірусного захворювання є підставою для направлення на безоплатне тестування на COVID-19. Саме тому не варто чекати із зверненням до лікаря.